Лікарня надає цілодобово спеціалізовану медичну допомогу педіатричного профілю дітям, незалежно від місця їх помешкання.
Кваліфіковане лікування із залученням передових технологій, комфортне перебування дитини з матір’ю, дбайливий догляд та співпереживання Вам та Вашим дітям буде забезпечено.
Сподіваємось, що наша наполеглива, кропітка праця, високий професіоналізм та увага до хворої дитини, принесе її одужання та вдячну усмішку батьків. Маємо надію, що подальша модернізація лікарні, оснащення сучасним обладнанням, постійний контроль якості лікувально-діагностичної роботи, підвищення рівня кваліфікації медичного персоналу із залучення великого практичного досвіду, сприятимуть покращенню педіатричної служби Буковини двадцять першого століття.
Історія закладу бере початок у ХХ столітті, коли 30 січня 1910 року по вул. Валенгассе (нині вулиця Буковинська) у Чернівцях була відкрита перша дитяча лікарня на 70 ліжок (побудована на приватні благодійні кошти сім’ї Кісленгер). Незважаючи на зміну владних режимів на Буковині, в лікарні завжди лікувалися діти. Навесні 1944 року починає створюватися мережа етапної медичної допомоги дітям: відкривається дитяча поліклініка по вул.Українській, 32, дитяча і жіноча консультація, дитяча молочна кухня. В березні 1945 року на базі лікарні запрацювала кафедра педіатрії новоствореного в Чернівцях медичного інституту на чолі з професором О.М.Федоровичем.
У 1946 році ліжковий фонд лікарні збільшено до 140 ліжок, щорічно проліковується до 1800 хворих, переважно з важкими формами туберкульозу, кишковими інфекціями, пневмоніями. В 1950-1970 роках в лікарні працюють висококваліфіковані лікарі-педіатри, дитячі хірурги, організатори охорони здоров’я, відомі у країні науковці, професор Ґудзенко П.Н. (1955-1965 роки), професор Набухотний Т.К. (1974-1984 роки).
З 1954 року у закладі розгорнуто новий напрямок діяльності: організаційно-методичний, а саме створюється центр навчання лікарів та медичних сестер області (у вигляді щомісячних курсів підвищення кваліфікації, декадників, семінарів, засідань науково-педіатричного товариства). Розпочинається виїзна консультативна робота лікарів-педіатрів в райони області. Медики приймають активну участь у проведенні профілактичних щеплень дітей Буковини від поліомієліту.
В 1960 році завдяки будівництву нового корпусу дитячої поліклініки запроваджено амбулаторно-консультативний прийом дітей міста Чернівці та області.
У квітні 1969 року, після реорганізації існуючих лікувальних установ, відокремлюється обласна дитяча лікарня по вул. Буковинській, 4а та міська дитяча лікарня №1 по вулиці Руській, 87-А.
З 1972 по 1974 роки проводиться реконструкція старовинної будівлі по вул. Буковинській, 4а, під час якої структурні підрозділи обласної дитячої клінічної лікарні переведено в інші лікувальні заклади міста.
З 1 жовтня 1974 року по 1985 рік в обласній дитячій лікарні працювало 4 відділення, а саме: грудне і пульмонологічне на 40 ліжок, терапевтичне відділення дітей старшого віку на 50 ліжок, де вперше було розпочато лікування дітей з гематологічними хворобами, і відділення дитячої хірургії та ортопедії.
4 травня 1985 року після будівництва нового типового 5- ти поверхового корпусу, на 120 ліжок, по вул. Руській, 207-А, розпочато новий відлік часу для лікарні. Новобудова разом з інфекційним корпусом міської дитячої лікарні № 1 дала можливість розгорнути 300 ліжок вже під назвою „Обласна дитяча клінічна лікарня”. В будівлі по вул. Буковинській, 4а функціонувала міська дитяча лікарня (хірургічні, педіатричні та нефрологічні ліжка). Обласна дитяча консультативна поліклініка переведена на вул. Шевченко,55, де ведуть прийом обласні дитячі фахівці обласної та міської дитячих лікарень.
Після 1985 року в лікарні розгорнуто неонатальний центр в складі відділень патології новонароджених на 35 ліжок, і 2-го етапу виходжування недоношених дітей на 30 ліжок. Успішно функціонують відділення дитячої пульмонології, кардіоонкогематології, інфекційні відділення (кишкової, крапельної інфекції, дітей молодшого віку), відділення дитячої анестезіології та інтенсивної терапії на 9 ліжок з виїзною реанімаційною бригадою, параклінічні відділення: функціональної діагностики, фізіотерапії, організаційно-методичний відділ.
У 2001 році відкривається відділення інтенсивної терапії новонароджених дітей з виїзною неонатальною бригадою невідкладної допомоги та інтенсивного лікування.
З метою покращення надання медичної допомоги дитячому населенню області 15.07.2011 року відбулося об’єднання двох обласних дитячих лікарень Чернівецької області, що дало змогу значною мірою розширити спектр медичної допомоги дітям та покращити її якість. Заклад доповнився консультативною поліклінікою, в який ведуть прийом фахівці за всіма педіатричними напрямками.
Лікарня є базою підготовки медичних сестер, лікарів-інтернів, лікарів-педіатрів, дитячих анестезіологів, неонатологів, студентів-практикантів Буковинського державного медичного університету та медичних коледжів області.
Чернівецька обласна дитяча клінічна лікарня перебуває у постійній співпраці з фахівцями педіатричних кафедр Буковинського державного медичного університету, зокрема, кафедрою педіатрії та дитячих інфекційних хвороб, очолюваною доктором медичних наук, професором Колосковою Оленою Костянтинівною.
Підписуйтесь на нашу сторінку у Facebook: